20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Firma slibuje odměnu za nalezení semaforu
Na Klatovsku u obce Plánice, kde kdosi ukradl mobilní semafor ze stavby, slibuje firma, které zařízení patří, nálezné tomu, kdo semafor vypátrá. Na Klatovsku jde už o třetí krádež tohoto typu během několika měsíců.
Na stavbě opěrné zdi v obci Blížejov u Plánice na Klatovsku ukradl někdo v noci na čtvrtek 2. září mobilné semafor. Jde o třetí krádež tohoto typu na Klatovsku za poslední dobu.
Firma Silnice Chmelíř Plzeň, která semafor postrádá, slibuje 5 000 korun tomu, kdo zařízení vypátrá. Neznámý lapka tak krádeží nejen způsobil firmě škodu ve výši až 40 000 korun, ale také ohrozil všechny řidiiče, kteří místem stavby projíždějí. Jde totiž o nepřehledný úsek, na němž právě mobilní semafor zajišťoval kyvadlový provoz.
Smůlou pro lapku je, že semafor je bez ovládacího modulu, který je na každou sadu individuální, nepoužitelný. Dva obdobné případy řešila už klatovská policie v létě, kdy někdo ukradl dva semafory ze stavby klatovského kruháče. Podle mluvčí policie zatím nebyli dopadeni.