11.12.2024 15:28
11.12.2024 14:24
Šumavský Špičák zahájí o víkendu lyžařskou sezonu! Využijte slevy na skipasy
11.12.2024 13:01
Policie pátrá v souvislosti s krádeží v centru Plzně po muži na fotografii. Poznáte ho?
Hackeři útočí na bankovní konta! Policie už šetří několik případů
Hned několik případů, kdy hackeři zaútočili na bankovní konta lidí, kteří využívají internetové bankovnictví, šetří policie na Klatovsku. Ženě odsáli z účtu skoro 124 tisíc!
Lidé, kteří využívají internetové bankovnictví, by se měli mít na pozoru. V regionu řádí hackeři, kteří se dokáží do účtů těchto lidí nabourat a odsát peníze. Jen na Klatovsku už policie přijala několik oznámení. Jedna žena přišla dokonce o víc jak 120 tisíc. Policie důrazně nabádá k opatrnosti.
Hospodářská kriminálka v Klatovech má momentálně plné ruce práce. V posledních dnech se množí případy, kdy se zatím neznámí hackeři nabourali do účtů lidí, kteří využívají internetové bankovnictví. "Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování přijali na Klatovsku několik oznámení o neoprávněném přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, které prověřuje oddělení hospodářské kriminality. Případy se týkají odcizení finančních prostředků z bankovních účtů, jejichž majitelé využívají elektronické bankovnictví," potvrdila mluvčí policie Dana Ladmanová.
V posledním případě dokonce podvodníci z účtu poškozené ženy odsáli víc jak 120 tisíc. "Klientka peněžního ústavu zjistila, že bez jejího vědomí a svolení, neznámý pachatel převedl prostřednictvím internetového bankovnictví částku téměř 124 tisíc korun z jejího bankovního účtu na jiný účet. Poškozená rovněž do svého mobilního telefonu, po obdržení SMS zprávy, nainstalovala aplikaci z internetového odkazu, který byl v SMS zprávě uveden, čímž pachatel získal přístup k ovládání jejího mobilního telefonu a mohl potvrzovat a realizovat bankovní převod," popisuje postup podvodníků mluvčí policie.
Při využívání internetového bankovnictví nepodceňujte obezřetnost!
Policie v souvislosti s vlnou útoků hackerů nabádají k mimořádné opatrnosti. Hlavním doporučením je používání antivirových a antispywarových programů, využívání Firewall a ochrany proti spamu. Samozřejmostí by mělo být neotevírat nedůvěryhodné e-maily. "Vždy se také přesvědčte, že se nacházíte na správných stránkách peněžního ústavu. Stávají se případy, kdy dojde k přesměrování na podvodné stránky a některé se skutečným jen podobají," dodává další radu mluvčí policie.
FOTO: ilustrační