Hackeři útočí na bankovní konta! Policie už šetří několik případů

23.07.2014 7:03

Hned několik případů, kdy hackeři zaútočili na bankovní konta lidí, kteří využívají internetové bankovnictví, šetří policie na Klatovsku. Ženě odsáli z účtu skoro 124 tisíc!

Petr Vlček čeká na verdikt ohledně vazby_QAP foto (2)

Lidé, kteří využívají internetové bankovnictví, by se měli mít na pozoru. V regionu řádí hackeři, kteří se dokáží do účtů těchto lidí nabourat a odsát peníze. Jen na Klatovsku už policie přijala několik oznámení. Jedna žena přišla dokonce o víc jak 120 tisíc. Policie důrazně nabádá k opatrnosti.

Hospodářská kriminálka v Klatovech má momentálně plné ruce práce. V posledních dnech se množí případy, kdy se zatím neznámí hackeři nabourali do účtů lidí, kteří využívají internetové bankovnictví. "Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování přijali na Klatovsku několik oznámení o neoprávněném přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, které prověřuje oddělení hospodářské kriminality. Případy se týkají odcizení finančních prostředků z bankovních účtů, jejichž majitelé využívají elektronické bankovnictví," potvrdila mluvčí policie Dana Ladmanová.

V posledním případě dokonce podvodníci z účtu poškozené ženy odsáli víc jak 120 tisíc. "Klientka peněžního ústavu zjistila, že bez jejího vědomí a svolení, neznámý pachatel převedl prostřednictvím internetového bankovnictví částku téměř 124 tisíc korun z jejího bankovního účtu na jiný účet. Poškozená rovněž do svého mobilního telefonu, po obdržení SMS zprávy, nainstalovala aplikaci z internetového odkazu, který byl v SMS zprávě uveden, čímž pachatel získal přístup k ovládání jejího mobilního telefonu a mohl potvrzovat a realizovat bankovní převod," popisuje postup podvodníků mluvčí policie.

Při využívání internetového bankovnictví nepodceňujte obezřetnost!

Policie v souvislosti s vlnou útoků hackerů nabádají k mimořádné opatrnosti. Hlavním doporučením je používání antivirových a antispywarových programů, využívání Firewall a ochrany proti spamu. Samozřejmostí by mělo být neotevírat nedůvěryhodné e-maily. "Vždy se také přesvědčte, že se nacházíte na správných stránkách peněžního ústavu. Stávají se případy, kdy dojde k přesměrování na podvodné stránky a některé se skutečným jen podobají," dodává další radu mluvčí policie.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT