03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Na Špičáku se stále lyžuje na třech sjezdovkách, v sobotu si na své přijdou skialpinisté
Počasí letošní zimy lyžařům příliš nepřeje. Na Špičáku jsou v provozu tři sjezdovky, návštěvnost areálu byla o vánočních svátcích oproti loňskému roku ale třetinová.

Počasí letos lyžařům příliš nepřeje. To se pochopitelně také odrazilo na návštěvnosti lyžařských areálů, na Špičáku byla návštěvnost v období obou vánočních svátků oproti loňskému roku třetinová.
Sněhové podmínky ve Ski&Bike Špičák zůstávají stejné, jestliže se chystáte na lyže, na páteřní sjezdovce číslo 3 vás přivítá mezi 20 – 40 cm převážně technického sněhu. Lyžovat se stále dá i na spodní části dvojky a v dětském areálu pod hotelem Sirotek. Z přepravních zařízení jsou v provozu čtyřsedačková lanovka, vlek Zalomený a vleky pod Sirotkem.
"Vzhledem ke klimatickým podmínkám stále netrpělivě čekáme na změnu počasí. Ať už na sněžení nebo na mrazivé dny s teplotou alespoň minus 5 °C, které by nám umožnily výrobu technického sněhu," podotkl prakticky k identické situaci na všech českých horách spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.
Počasí se logicky odrazilo i na návštěvnosti v období obou vánočních svátků, která je třeba oproti loňskému roku třetinová.
V sobotu 28. prosince si na své přijdou v areálu skialpinisté. V 17.00 hodin startuje od budovy horské služby závod na vrchol Pancíře.
FOTO: ilustrační