19.10.2025 20:35
18.10.2025 10:38 18.10.2025 14:09
Policisté hledají pohřešovaného staršího muže z Třemošné. Neviděli jste ho?
17.10.2025 14:12 17.10.2025 14:34
Policejní manévry u pomníku Díky, Ameriko v Plzni. Byl nalezen podezřelý předmět
Nádraží v Klatovech se zřejmě dočká rekonstrukce
Správa železnic připravuje rekonstrukci výpravní budovy v další významné železniční stanici v Plzeňském kraji. V současnosti hledá projektanta, který vypracuje dokumentaci pro stavební povolení.

Předmětem projektu je komplexní rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy z roku 1959. Celkové investiční náklady stavby se předpokládají ve výši 458 milionů korun.
Stavební práce by měly být zahájeny v březnu 2022, trvat by měly přesně dva roky.
Modernizovat se budou odbavovací haly a severní křídlo klatovského osobního nádraží. V odbavovací hale projdou renovací veřejná WC, současně budou upraveny prostory pro dopravce a pro komerční využití.
Ve druhém podlaží vznikne v rámci připravovaného autobusového terminálu zázemí pro řidiče autobusů. Ze severního křídla budovy sem budou přesunuty lékařské ordinace, které budou z odbavovací haly přístupné nově navrženým schodištěm a výtahem.
Práce budou rovněž zahrnovat rekonstrukci povrchů na 1. nástupišti a instalaci jednotného informačního a orientačního systému.
Foto: Milan Janoch