07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
O spáchání sebevraždy se tento týden na Plzeňsku pokusily už dvě ženy
Těžké chmury a deprese přepadly zřejmě dvě ženy z Tachovska a Klatov, které se v zoufalství odvážily pokusit vzít si vlastní život.
Policisté Plzeňského kraje museli tento týden řešit už dva pokusy o sebevraždu. V obou případech se k zoufalému činu odvážily ženy, ve věku 40 a 39 let. Příčinou obou počinů je špatný psychický stav. Obě ženy chtěly svůj život ukončit stejným způsobem, předávkováním léky.
Na nebezpečné psychické rozpoložení ženy z Tachovska upozornil policii ženin kamarád, kterému krátce před tím volala a sdělila mu, k jakému činu se chystá. Muž bez zaváhání kontaktoval linku 158 a to ženě zřejmě zachránilo život. Aby se k ženě policisté dostali, byli nuceni násilného vniku do domu, kde ženu našli již v bezvědomí. Vedle ní ležela prázdná plata od léků. Na místo dorazila pohotově i záchranná služba, poskytla ženě první pomoc a převezla ji do nemocnice.
Obdobný scénář sebevraždy si připravila i žena z Klatov. I ta byla díky včasnému zásahu policistů a záchranné služby zachráněna.
foto: czech.cri.cn