14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
Silný vítr bude do pondělního rána, na Sušicku platí povodňová bdělost
Zatímco v neděli dopoledne se vítr utišil, od nedělního odpoledne znovu získává na intenzitě. Až do pondělního rána platí výstraha nejen kvůli větru. Stoupat mohou i hladiny řek.

Výstraha před velmi silným větrem platí v Plzeňském kraji až do pondělí 11. března do 9:00. Meteorologové přidali i výstrahu kvůli povodním, pro Sušicko platí povodňová bdělost. Týká se řeky Otavy, a to hlavně horního toku.
Za vzestupem hladiny řek jsou vydatné srážky a rychlé tání sněhu na Šumavě. Hladina Otavy se může během neděle dostat na 1. SPA, kulminace se očekává v noci z neděle na pondělí.
Velmi silný vítr má foukat po celé nedělní odpoledne a během celé noci z neděle na pondělí. Podle ČHMÚ se očekává velmi silný jihozápadní až západní vítr s nárazy nad 85 km/h.
V Plzeňském kraji má být nejsilnější vítr na jižním Plzeňsku v Blovicích, Stodu, v Přešticích a v Nepomuku. Dále ve Stříbře, Rokycanech, Horažďovicích, Stříbře, Horšovském Týně, Kralovicích a v Nýřanech. Varování platí i pro Plzeň.
Velmi silný vítr panoval i během sobotní noci. Jen od sobotního večera do nedělního rána vyjížděli hasiči k šedesátce událostí. Více jsme psali zde.