20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Strom se po úderu bleskem zřítil na traktor - FOTKY
Kvůli bouřkám, které se ve čtvrtek přehnaly regionem, museli do terénu i hasiči. Celkem kuriózní událost se odehrála na Klatovsku, kde se strom po úderu bleskem zřítil na traktor.
Do terénu museli vyjet hasiči na Klatovsku. Bouřka, která se oblastí přehnala, přinesla i celkem netradiční událost, jejíž následky museli řešit.
"Ve čtvrtek asi čtvrt hodinu po druhé hodině odpoledne vyjeli hasiči z Horažďovic za obec Černíč, kde po úderu blesku padl strom na projíždějící traktor mezi kabinu a rotační sekačku. Větve ani kmen nijak nezasáhly řidiče, vyvázl bez zranění," říká mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.
Řidič může mluvit skutečně o štěstí. Vzhledem k tomu, že šlo o poměrně vzrostlý strom, při pádu přímo na kabinu by rozhodně nadělal větší škody. "Po pádu stromu zůstala silnice Černíč - Vlkonice zcela neprůjezdná. Hasiči vyčkali na příjezd PČR a až na její pokyn strom ze stroje odstranili," dodává mluvčí krajských hasičů.
FOTO: HZSPK


