Bouřky zasáhnou Plzeňský kraj!

07.05.2013 7:02

Bouřky, které už v minulém týdnu potrápily region, se znovu vrátí. Už v uplynulých dnech nadělaly bouřky na Plzeňsku velké problémy. Během úterý se můžou místy objevit i kroupy a přívalové deště.

Bouřky, přívalové deště a někde i kroupy. Na to bychom se podle meteorologů měli připravit hlavně během dneška. Bouřky přitom už v minulém týdnu nadělaly řadu škod a v jednom případě dokonce blesk zapálil dům na Plzeňsku (více čtěte zde)

Meteorologové upozorňují, že během úterka může dojít i na kroupy. Ty nahánějí největší strach nejen zahrádkářům, ale také majitelům aut, která parkují na ulicích. Podle meteorologů se k nám ženou bouřky z Itálie, kde se objevilo dokonce tornádo. To u nás prý ale nehrozí.

Připravit bychom se ale na bouřky měli. "V prvé řadě je nutno mít v pořádku hromosvodní soustavu. Hromosvod slouží především jako vnější ochrana budov před poškozením bleskem a před vznikem požáru od blesku. Hromosvod ochrání dům a jeho obyvatele před požárem nebo mechanickými a jinými nežádoucími účinky bleskového proudu," říká mluvčí hasičů Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

"Samotný hromosvod, který je většinou konstruován především na ochranu budovy před poškozením bleskem a před vznikem požáru od blesku, nám v ochraně domácích elektrospotřebičů příliš nepomůže. Pojistky a jističe jsou proti úderu blesku téměř bezpomocné. Ještě před příchodem bouřky je třeba v domě odpojit od elektrické sítě třeba anténní přípojku od televize, telefonní linku od modemu počítače a podpobně, aby nedošlo k jejich poškození nebo zničení,"doplňuje Pavla Jakoubková.

Pokud už nás bouřka zastihne třteba v autě, strach mít nemusíme. Jestli máme zavřené dveře a okna, jsme podle hasičů v bezpečí.

Pokud jde o další vývoj počasí, nic moc nás nečeká. Podle výhledů totiž ve druhé polovině týdne dorazí opět ochlazení.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT