Dívenka otrávená nemrznoucí směsí je mimo ohrožení života

13.09.2010 8:39

Před dvěma týdny se pokusila matka otrávit svou dcerku nemrznoucí směsí, ale pak zavolala záchranku. Dívenka bojovala o život dlouho. Nyní už je mimo ohrožení života. Matce hrozí vězení.

policie

Sedmadvacetiletá matka již delší dobu plánovala usmrcení své dcerky. Sehnala si i knihy o jedech. V noci na středu 1. září dala kolem 21 hodiny dcerce na žízeň napít nemrznoucí směs. Čekala asi, že dcerka zemře okamžitě. Ta ale více než čtyři hodiny trpěla a svíjela se v křečích. Matka to pak nevydžela a zavolala záchranku. Šestiletá holčička byla v kritickém stavu v nemocnici. V současné době je konečně mimo ohrožení života.

Matce, která je podezřelá z pokusu vraždy hrozí 20 let vězení až výjimečný trest. Od 2. září je ve vazbě. Motivem byly pravděpodobně rodinné problémy, protože matka žila s dcerkou již nějakou dobu bez otce.

Otravy etylenglykolem, který se přidává do roztoků nemrznoucích směsí, jsou velmi nebezpečné a jejich následky navíc mívají velmi vážné následky, protože mohou nastat poruchy metabolismu. Působením jedu se mohou doživotně zničit ledviny i jiné vnitřní orgány. Otrava touto chemikálií se léčí podáváním poměrného množství alkoholu.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT