20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Dráhy hlásí kalamitní stav
Sníh komplikuje dopravu nejen na silnicích a dálnicích, ale i na železnici. České dráhy dokonce vyhlásily kalamitní stav a vlaky nabírají zpoždění.
Pokud si myslíte, že jet autem je v současné kalamitě nebezpečné a zvolili jste jako dopravní prostředek železnici, moc jste si nepolepšili. Připravte si pevné nervy, dráhy mají zpoždění kvůli sněhu.
Na mnoha místech je sněhová kalamita a proto vyhlásily České dráhy kalamitní stav. Počítejte s minimálně desetiminutovým zpožděním, které leckde nabíhá mnohonásobně více. Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského potrvá kalamitní stav od středy 1. prosince až do čtvrtečních 10 hodin dopoledne minimálně a varuje tak před zpožděním spojů až v rozsahu několika desítek minut.
Pokud byste hledali aktuální informace o konkrétních spojích, na stránkách Českých drah je nehledejte, nejsou tam.