29.08.2025 18:29
29.08.2025 16:10
Barevný běh, tanec i BMX show. Na Jedničce se chystá akce Hurá do školy
Poslední prázdninová neděle na Jedničce bude patřit sportu a zábavě. V parku U Bazénu na Lochotíně se chystá akce Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se.
29.08.2025 13:22
Na křížení ulic Jateční a Chrástecká vybuduje město světelnou signalizaci
Gambrinus bodoval i v Austrálii
Gambrinus získal medaile na mezinárodní soutěži v australském Melbourne. Soutěže se zúčastnilo 243 pivovarů ze 34 zemí. A Gambrinus si odnesl hned tři medaile, jednu stříbrnou a dvě bronzové.
Gambrinus sbíral medaile na mezinárodní pivní soutěži Australian International Beer Awards v Melbourne. Mezi 243 pivovary z celkem 34 zemí získal Gambrinus hned tři medaile. V kategorii piv plzeňského typu získal stříbrnou medaili Gambrinus Excelent, bronzové medaile si odnesly Gambrinus Premium a Gambrinus Světlý. Ve všech sekcích soutěžilo dohromady 1170 piv. "Jsem pyšný na to, že letos bodovaly v soutěži tři varianty Gambrinusu - Premium, Excelent a naše vlajková loď, desítka Gambrinus Světlý. Je vidět, že české pivo má ve světě nejen skvělý zvuk, ale také ve slepých degustacích boduje svojí unikátní plnou chutí a chmelovým aroma, které je pro české pivo typické," pochlubil se hlavní sládek Jan Hlaváček.
Mezinárodní soutěž Australian International Beer Awards byla založena v roce 1993. Jedná se o třetí největší profesionální pivní soutěž na světě. Ocenění se udělují pouze pivům, která splňují kombinaci náročných parametrů kvality, zejména vyváženou chuť, aroma a celkový vzhled.
Gambrinus letos bodoval také v dalších mezinárodních i domácích soutěžích. V Chicagu na mezinárodním World Beer Cupu získal dvě stříbrné medaile za Gambrinus 11° Excelent a Gambrinus Světlý. V Čechách obsadil letos Gambrinus Světlý druhé místo v soutěži PIVEX 2010.
