08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Dnešek vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků Dnem požární bezpečnosti. Po celém kraji proběhla řada preventivních akcí.
Cílem Dne požární bezpečnosti bylo propagovat požární ochranu formou preventivních akcí zaměřených na předcházení vzniku požárů a také na to, jak se chovat v případě jejich vzniku.
Zájemci se mohli mimo jiné seznámit s možnostmi, jak snížit následky požáru pomocí jednoduchých technických zařízení nebo jak lze včas zjistit únik plynu.
"V Plzeňském kraji se hasiči k tomuto dni připojili čtením pohádek ve vybraných mateřských školách a na stanicích v Plzni, Rokycanech, Domažlicích, Tachově a Sušici. Hasičkou pohádkou přišli potěšit hasiči hospitalizované děti také do nemocnic,“ sděluje mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.
"Prevence probíhala mimo jiné u větších nákupních center v Plzni, Přešticích, Kralovicích a Rokycanech, kde příslušníci odboru prevence poskytovali informace týkající se autonomních hlásičů požárů a hasicích přístrojů a rozdávali letáky,“ dodává mluvčí.
FOTO: HZS PK