21.08.2026 8:22
20.08.2026 10:57
Co se děje ve vnitrobloku v Přešticích? QAP zjišťoval podrobnosti - VIZUALIZACE
20.08.2026 9:41
Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se! Na Jedničce se rozloučí s prázdninami
Hladiny řek už stoupají! Rozhodnou příští hodiny!
Varování kvůli zvedání hladin řek platí až do zítřejšího rána. Horní toky řek už ale stoupají. O dalším vývoji rozhodnou až srážky během dneška.
Povodňová bdělost platí pro Plzeňský kraj až do úterního rána. Po vydatných deštích, které v neděli zasáhly celý region, už stoupají horní toky. Týká se to Úslavy, Radbuzy i Klabavy.
První zásah kvůli dešťům mají za sebou také hasiči, kteří vyjížděli večer do Koterova v Plzni, kde voda zatopila silnici. Žádné vážné škody ale zatím deště nenadělaly.
"V současné vodě stoupají hladiny řek hlavně na horních tocích, v pramenních oblastech, tedy na menších řekách. Týká se to Úslavy v Prádle, Radbuzy nebo Klabavy v Tajanově. Teprve se ukáže, co s řekami udělají srážky během dneška. V tuto chvílí jde o počáteční vzestupy. Během dne ale bude samozřejmě voda z horních toků dotékat do dolních a hladiny budou určitě ještě stoupat,"řekla QAPu hydroložka Lenka Boříková.
Aktuálně to vypadá, že řeky by měly dosáhnout většinou jen prvního stupně povodňové aktivity. Podrobnější informace budou známé až v průběhu dne.
FOTO: ilustrační