QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

15.07.2025 18:29

Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom

Kvůli chřipkám by měli lidé omezit návštěvy v nemocnicích

10.01.2017 7:58     10.01.2017 13:15

Nemocnost dál stoupá a na situaci reagují i nemocnice v regionu. Fakultní nemocnice už pro návštěvy uzavřela jedno oddělení, návštěvy jsou zakázané v Privamedu.

IMG_1241

Nemocnost v Plzeňském kraji podle očekávání začala stoupat po Novém roce, kdy se lidé vraceli z dovolených na konci roku a děti do lavic po školních prázdninách. Kvůli aktuální situaci už i nemocnice v kraji přijímají preventivní opatření.

V rámci nemocnic, které zřizuje Plzeňský kraj, platí zákaz návštěv pouze v nemocnici následné péče svaté Anny v Plané na Tachovsku. Návštěvy by nicméně měli zvážit lidé i v nemocnicích v Klatovech, Domažlicích, Rokycanech a Stodu.

"V souvislosti s vyšším výskytem chřipkových onemocnění v regionu vyzýváme veřejnost, aby rozumně zvážila případné návštěvy hospitalizovaných pacientů v naší nemocnici. Návštěvy na lůžkových stanicích jsou nadále možné dle zvyklostí jednotlivých oddělení, ale žádáme, aby zejména lidé, kteří jsou nemocní nebo čerstvě doléčení nebo jsou nachlazeni a necítí se zcela zdrávi, aby návštěvu svých blízkých raději odložili," informoval Zdravotnickýc holding Plzeňského kraje.

První opatření přijala v pondělí také Fakultní nemocnice Plzeň. "Na základě zvýšeného výskytu chřipky mezi pacienty i personálem 1. Interní kliniky v areálu na Lochotíně je pro návštěvy uzavřené oddělení 5 A. Žádná jiná opatření jsme zatím ale nepřijali," potvrdila mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

V úterý pak zákaz návštěv zavedla Nemocnice Privamed. "V rámci preventivního opatření z důvodů chřipkové epidemie platí od dnešního dne do odvolání zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice Privamed Plzeň v Kotíkovské ulici," říká Eva Milerová z marketingu zdravotnických zařízení sítě Privamed.

FOTO: ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT