08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Pokladničky označené logem Charity, s nimiž koledovali tři králové v první polovině ledna, jsou v Diecézi plzeňské sečteny. Na celém území diecéze bylo rozpečetěno celkem 1 372 pokladniček.
Samotní koordinátoři sbírky jsou velmi překvapeni. Po sečtení všech koled, mezi které se započítávají jsou i dary zasílané bankovním převodem nebo vykoledované online, byl překonán rekord a lidé ukázali, že i v současné době jsou velmi solidární a záleží jim na pomoci ostatním.
Málokdo by na začátku letošního ledna odhadoval, že Tříkrálová sbírka po dvou letech pandemie přesáhne dosavadní rekord z roku 2020. Po zásadním propadu v minulém roce, kdy výtěžek v plzeňské diecézi činil 2 540 034 Kč, bylo letos lidmi darováno 5 972 469 Kč.
Rekordní výtěžek sbírky bude uplatněn na podporu charitních služeb starajících se o různé ohrožené skupiny lidí nebo na přímou pomoc lidem v nouzi či nemoci. V Diecézi plzeňské bylo předem sepsáno skoro šest desítek takových záměrů pomoci. Vykoledované peníze například podpoří domovy pro matky s dětmi v tísni, domovy pro seniory, pomáhající služby pro handicapované nebo nemocné, charitní péči o lidi bez domova, uplatněny budou i na nákup školních pomůcek dětem ze sociálně slabých rodin.
Foto: ilustrační Jakub Žák