07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Novinky v dopravě, dálkové autobusy nabídnou zdarma wi-fi!
Nový jízdní řád začal platit v neděli 12. prosince v Plzeňském kraji. Největší novinkou je zavedení nové metropolitní vlakové linky Kozolupy - Blovice.
Od neděle 12. prosince platí v Plzeňském kraji nový jízdní řád vlakových a autobusových spojů. Nová plzeňská linka vede z Blovic do Kozolup a obslouží i zastávky v Koterově, Jižním předměstí, Zadních Skvrňanech a Křimicích.
Novinkou na železnici v Plzeňském kraji je linka, který bude jezdit mezi Blovicemi na jižním Plzeňsku a Kozolupy na severním Plzeňsku. Změny zaznamenáte na trati Plzeň - Plasy - Žihl, kde budou vlaky většinou jezdit ve dvouhodinovém taktu, mezi Plzní a Plasy pak dokonce v hodinovém intervalu. V Plasích na spoje, které tu končí, naváže nově autobus do Mladotic, Žihle, Blatna a Lubence. Nová linka je také na trase Kralovice - Žihle - Rabštejn nad Střelou - Manětín, funguje jako napojení na rychlíkový uzel v Žihli.
A novinky v autobusové dopravě? ČSAD zkrátilo jízdní čas některých linek na jižním Plzeňsku a Domažlicku. U dálkových linek Domažlice - Plzeň - Praha a Klatovy - Plzeň - Praha je cestujícím zdarma přístupný internet šířený po autobuse bezdrátovou technologií wi-fi. Tato služba by se během příštího roku měla objevit i na lince Plzeň - Karlovy Vary.