07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Opravu dálnice D5 poblíž Boru u Tachova, která se v polovině července zvedla vinou horka i dodavatelů stavby, nakonec nezaplatí pouze Ředitelství silnic a dálnic, ale i dodavatel Dálniční stavby Praha.
Dálnice poblíž Boru u Tachova, která se v červenci zvedla vlivem veder, byla opravena za 1,07 milionu korun. Ředitelství silnic a dálnic nechce však její opravu hradit celou ze svého, protože na vině vzedmutí byl i dodavatel stavby.
Na stavbě úseku Benešovice - Rozvadov zprovozněném v listopadu 1997 nebyl dodržen projekt v přechodu asfaltové a betonové vozovky. Jejími subdodavateli byly také Dálniční stavby Praha tehdy její akcionář německá firma.
DSP se s ŘSD dohodlo, že se na opravě budou podílet i přesto, že už desetiletá záruka uplynula před třemi lety. Celkové náklady na opravu lze tedy přibližně rozdělit na dvě třetiny připadající na odstranění výrobní vady a třetinu na zlepšení bezpečnosti úseku. Toto rozdělení vychází z rozdílů velikosti poškozeného a rekonstruovaného úseku. Z celkové sumy 1,07 milionu korun včetně DPH po vzájemné dohodě uhradí téměř 720 000 korun Dálniční stavby Praha a zbytek ŘSD.
Dálnice D5 byla vinou hrbu na 122. kilometru šest týdnů průjezdná pouze v jednom směru. Na devět kilometrů mezi sjezdy Bor a Benešovice se vrátil obousměrný provoz po šesti týdnech 23. srpna. Dálnice se 12. července zvedla až o 40 centimetrů. Stavbaři vybourali 15 metrů poškozených betonových desek ve všech třech pruzích.