07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Hejtman Plzeňského kraje spolu s velvyslancem Ukrajiny v České republice podepsali v úterý 5. dubna darovací smlouvu, jejímž obsahem je finanční dar ve výši 5 milionů korun.
Zastupitelstvo Plzeňského kraje v pondělí 4. dubna odsouhlasilo finanční podporu pro Velvyslanectví Ukrajiny v České republice ve výši 5 milionů korun. V úterý 5. dubna tak hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták společně s velvyslancem Ukrajiny v České republice Jevhenem Perebyjnisem podepsali darovací smlouvu.
„Kromě stvrzení smlouvy jsme s panem velvyslancem hovořili nejen o situaci, která nyní vládne na Ukrajině, ale také o pomoci, kterou Plzeňský kraj a Česká republika dělá na území našeho státu vůči válečným uprchlíkům. Dále jsme se bavili o tom, co bude následovat poté, co se Ukrajina úspěšně ubrání ruské agresi a o tom, jakým způsobem by měla pokračovat naše spolupráce s Ukrajinou,“ uvedl po podepsání darovací smlouvy hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.
Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis vyjádřil velké poděkování Plzeňskému kraji za velkorysou podporu. „Pomoc bude směřovat na zbraně a vojenskou techniku z českých skladů. Spolupráce už více než měsíc velmi účinně funguje na úrovni spolupráce naší ambasády s Ministerstvem obrany České republiky a výrobci českých zbraní. Ukrajina samozřejmě potřebuje i humanitární pomoc, ale nejvíce teď potřebuje zbraně, aby měli naši stateční obránci možnost se ubránit ruské agresi. Jsme velmi vděční české vládě a v tomto případě i Plzeňskému kraji za tuto potřebnou pomoc,“ řekl po podepsání smlouvy velvyslanec.
Zástupci vedení Plzeňského kraje závěrem setkání naznačili, že tato finanční pomoc není pomocí poslední. Kraj je v případě, že velvyslanectví o pomoc opět požádá, připraven pomáhat i nadále.

foto: QAP