Pylová sezóna je na území Plzeňského kraje v plném proudu

08.06.2021 19:00

Alergici zažívají v posledních dnech náročné dny. V Plzeňském kraji kvete řada stromů, problémem jsou také trávy. Míra ohrožení pylem je vysoká.

kvety

Množství pylu ve vzduchu ovlivňuje především teplota vzduchu, sluneční záření a atmosférické srážky. "Při vysoké a mimořádné míře ohrožení doporučujeme omezit pobyt venku na minimum a fyzickou aktivitu (zejména u dětí), pravidelně měnit pylové filtry v autě a nejezdit s otevřenými okny, vyplachovat nos fyziologickým roztokem, alergik na pyl trav by neměl manipulovat s trávou (sekat, sušit), nekouřit, používat brýle proti slunci," apelují experti z ČHMÚ.

Dub a buk odkvetly ve středních polohách, borovice a smrk zde stále plně kvetou. Trávy kvetou na celém území. Řepka ozimá pozvolna odkvétá, bez černý rozkvétá i ve středních polohách. Lípa srdčitá je v nížinách ve stadiu butonizace. Míra ohrožení pylem je V Plzeňském kraji vysoká.

V současné době trápí alergiky nejvíce borovice, smrk, řepka a trávy. Pomoci by mohlo deštivé počasí, během noci bude od západu přibývat oblačnost.

Foto: ilustrační

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima