Region opět zasáhnou vydatné deště! Varování meteorologů platí do odvolání!

30.05.2013 7:03

Od čtvrtečního dopoledne meteorologové opět varují před zvedáním hladin řek. Tentokrát platí varování až do odvolání. Už během odpoledne by do regionu měl dorazit vydatný a trvalý déšť.

privalovy dest horni lukavice (11)

Zatím deště žádné velké škody v regionu nenadělaly. I přes varování meteorologů řeky zatím nijak výrazně nezahrozily. Na prvním stupni povodňové aktivity byla na začátku týdne jen Klabava na Rokycansku. Ode dneška ale platí další varování a tentokrát meteorologové netuší, kdy by mělo skončit. Zatím jde o povodňovou bdělost.

Oficiálně vstoupí varování v platnost úderem 10.hodiny dopolední. Pořádně pršet pak začne v regionu během odpoledne a mělo by jít o trvalý déšť. Zatím to vypadá, že pršet bude minimálně do soboty. Navíc se objeví i silný nárazový vítr.

"Vítr bude zatím mírný, večer ve vyšších polohách s nárazy kolem až kolem 55 kilometrů za hodinu. Odpoledne a večer očekáváme místy vydatný déšť s úhrny 20 až 40 mm,"zní varování meteorologů.

Vzhedem k tomu, že po deštích z posledního týdne je povodí Berounky hodně nasycené vodou, mohly by hladiny řek stoupat rychleji než na začátku tohoto týdne. Hasiči zatím nikde žádné vážně problémy spojené s deštěm nebo vodou neřešili.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima