20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Region sevře silný mráz! Výstraha platí pro noc na úterý
Meteorologové přichází s další výstrahou. V noci na úterý budou teploty klesat hluboko pod bod mrazu. Někde by mohlo být i -12 stupňů.
V dalších dnech se má sice postupně oteplovat, noc na úterý ale bude hodně mrazivá. Výstraha kvůli silnému mrazu platí pro celý Plzeňský kraj, a to od pondělní 22. hodiny až do 8 hodin úterního rána.
"Vliv zvlněného frontálního rozhraní na počasí u nás zeslábne a za ním se ve studeném vzduchu do střední Evropy od západu během pondělí (4.2.) rozšíří tlaková výše. Vzhledem k ubývání oblačnosti od západu a slabému větru nebo bezvětří se v západní polovině území místy vyskytne silný mráz," informoval Český hydrometeorologický ústav.
"Během noci na úterý (5.2.) očekáváme zejména v údolích při celonočním vyjasnění pokles teplot pod -12 °C, ojediněle až na -15 °C," upozorňují meteorologové.
V průběhu nadcházejících dnů by se ale mělo postupně oteplovat, zejména ve druhé polovině týdne. Novou týdenní předpověď do 11. února najdete zde.
FOTO: ilustrační