08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Hodně hluboko pod nulu klesaly teploty v noci na úterý na celém území regionu. Na Šumavě dokonce padl rekord. Dost mrzlo ale i na dalších místech. Přinášíme podrobnosti!
Výstraha meteorologů, která varovala před silným mrazem v noci z pondělí na úterý, se vyplnila. Region má za sebou skutečně hodně mrazivou noc, která přinesla i překonání rekordu.
Teploty se v noci v regionu pohybovaly nejčastěji mezi -15 až -11 stupni Celsia. Rekord padl na šumavské stanici Kvilda-Perla, kde meteorologové naměřili -33,3 stupně.
Na jiných místech sice rekordy překonané nebyly, nicméně i tak mrzlo hodně. Na Rokytské slati bylo naměřeno -30,5 stupně, na Modravě -25 stupňů.
Dost hluboko pod nulu klesaly teploty i na dalších místech. Například v Domažlicích spadly teploty na -14,5 stupně, v Klatovech na -13 stupňů. Na Plzeňsku se pohybovaly teploty nejčastěji kolem -12 stupňů.
Mrznout by mělo i v noci na středu, ačkoliv tak nízké hodnoty se už nejspíš opakovat nebudou. Měli bychom naměřit mezi -6 a -9 stupni ve všech polohách. Během dne nás pak čeká skoro jasno až polojasno, místy se vyskytne nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy, které se ojediněle udrží i po celý den. Nejvyšší teploty budou ve středu -4 až -1 stupeň, na horách -2 až +1 stupeň. V místech, kde se mlha udrží, budou teploty jen kolem -3 stupňů.
FOTO: ilustrační