07.07.2026 10:05
07.07.2026 8:52
Osobní vůz se převrátil na střechu, mladá žena skončila v péči záchranářů - FOTO
03.07.2026 11:00 06.07.2026 13:11
PÁTRÁNÍ: Z dobřanské psychiatrie utekl pacient! Nevrátil se z vycházky
Region zasáhne vydatný déšť! Hladiny řek mohou stoupnout
Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu kvůli vydatným dešťům, které mají kraj zasáhnout během úterý a středy. Není vyloučené, že stoupnou hladiny řek.
Výstraha meteorologů kvůli vydatným dešťům platí pro Plzeňský kraj od úterního dopoledne až do noci na čtvrtek.
„V jižních a jihozápadních Čechách se bude dnes (31.5.) i zítra (1.6.) vyskytovat déšť, místy trvalejší a vydatnější. Během dnešního odpoledne a zítřka očekáváme na jihu a jihozápadě Čech místy 60 až 80 mm, ojediněle až 90 mm srážek. Intenzita deště může přechodně zesílit při ojedinělých bouřkách,“ informoval ČHMÚ.
Výstraha platí pro všechny okresy Plzeňského kraje, srážky by nicméně měly být nejsilnější na Šumavě. „Vydatné srážky v povodí horní Vltavy, zejména v Novohradských horách a na Šumavě nasytily vrchní vrstvu půdy a zvedly hladiny toků. Další srážky, které očekáváme během úterý a středy, mohou zvednout vodní stavy až nad úrovně povodňových stupňů (SPA),“ upozorňují meteorologové.
FOTO: ilustrační