08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Meteorologové ČHMÚ vydali ve středu výstrahu kvůli silným bouřkám. Ty mají do Plzeňského kraje dorazit ve čtvrtek odpoledne. Doprovázet je může i silný vítr.
V průběhu čtvrtka bude přes region přecházet studená fronta, která přinese i silné bouřky. Ty budou postupně během noci slábnout, měnit se ale budou v trvalý déšť.
"Ve čtvrtek 31.8 odpoledne a večer se na zvlněné studené frontě v Čechách vyskytnou bouřky, které budou ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). Bouřky budou v pozdních nočních hodinách postupně přecházet v trvalý déšť, který bude pokračovat i v průběhu pátku 1.9.," informoval ČHMÚ.
Výstraha pro region platí od čtvrteční 14. hodiny až do 22. hodiny. Vzhledem k tomu, že budou následovat trvalé srážky, není vyloučené, že meteorologové budou výstrahu upřesň ovat i pro další dny.
FOTO: ilustrační