V nočních podnicích se skrývalo několik cizinců se zákazem pobytu v ČR

05.04.2013 9:51

Zátah cizinecké policie v nočních podnicích v Plzeňském kraji odhalil několik osob. Dva cizinci byli navíc silně opilí, neměli u sebe žádné doklady a před policisty se snažili uprchnout.

policie kontrola

Minulý víkend se policisté z Odboru cizinecké policie pěkně zapotili. Prováděli totiž kontrolní akci v nočních klubech po celém kraji a odhalili několik osob, které na území České republiky nemají povolený pobyt.

V nočním klubu na Domažlicku se skrývala žena a dva muži, kteří zde pobývali neoprávněně. 40 leté cizince bylo ukončeno vízum již v září loňského roku. Žena podala před časem několik žádostí o azyl či o trvalý pobyt rodinnného příslušníka, ale ty jí byly buď zamítnuty nebo stále nejsou vyřízeny. Ženě proto hrozí vyhoštění na dobu 3 let.

„Ve stejném klubu řešili policisté další dvě osoby mužského pohlaví, které nebyly schopny prokázat svoji totožnost. S policisty vůbec nespolupracovaly, naopak se snažily odejít i přes opakované výzvy o zastavení. Vzhledem k tomu, že cizinci byli pod vlivem alkoholu, jeden z nich nadýchal 2,78 promile, byli oba zajištěni a převezeni na protialkoholní záchytnou stanici,“ říká policejní mluvčí Martina Korandová.

26 letou cizinku objevili policisté v nočním podniku v Železné Rudě. I ona měla uložen zákaz pobytvu v ČR, proto jí policie zadržela a předala záznam o sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

foto : Ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima