01.06.2025 8:42
31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
V neděli budou bouřky silnější, dnes se části kraje mají vyhnout
Bývalý policista Babyka obviněný z vraždy manželky se pokusil ve vězení o sebevraždu
Bývalý policista, který ubodal v srpnu loňského roku v Plzni na Lochotíně svoji manželku, se v borské věznici pokusil o sebevraždu. Záchranka ho převezla do nemocnice v Plzni.

Bývalý policista Miloš Babyka se pokusil v borské věznici o sebevraždu. Pětatřicetiletý Babyka je obviněn z vraždy manželky, kterou ubodal v Plzni na Lochotíně vloni v srpnu. Více k případu čtěte zde.
Babyka se měl pokusit otrávit léky v neděli 12. ledna. "Mohu potvrdit jen to, že jsme z věznice Bory převáželi do nemocnice muže v bezvědomí," řekl QAPu mluvčí záchranky Václav Ondra. Expolicista byl převezen do plzeňské Fakultní nemocnice během nedělního dopoledne. V nemocnici ho nyní hlídá vězeňská služba, jeho stav je stabilizovaný, zůstává ale na JIPce.
Miloš Babyka je obviněn z brutální vraždy své ukrajinské manželky. Manželce v srpnu loňského roku zasadil několik bodných ran, na jejichž následky v nemocnici zemřela. Ozbrojený expolicista z místa utekl a týden se skrýval před policií. Nakonec ho police dopadla u Zábělé na Plzeňsku, kde se skrýval v lese pod železničním mostem. (Podrobnosti a fotky z místa činu najdete zde.)
FOTO: PČR