20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Chystá se oprava Folmavské ulice, trvat může i dva roky
Správa veřejného statku města Plzně chystá opravu vozovky ve Folmavské ulici v Plzni. Jelikož se jedná o finančně nákladnou akci, je možné, že bude realizována v průběhu dvou let.
Záměrem je obnova vozovkového souvrství čtyřpruhové Folmavské ulice, která je při intenzivním provozu včetně těžké nákladní dopravy velmi zatěžována a projevují se zde četné poruchy vozovky. Vzhledem ke zhoršenému technickému stavu povrchu ulice Folmavská bude provedeno odfrézování stávajících asfaltových vrstev, recyklace podkladních vrstev a následná pokládka nového asfaltového koberce včetně obnovy vodorovného dopravního značení.
Protože se jedná o finančně náročnou akci, je možné, že se realizace rozloží do dvou let. V letošním roce bude v první fázi realizován úsek U Letiště – U Panasonicu a úsek U Panasonicu – U Nové Hospody směr Nová Hospoda. Předpoklad realizace opravy tohoto úseku je v období květen až červenec 2021.
Přibližné náklady stavby činí 45 milionů korun.
Celkově by pak mělo dojít k opravě povrchu vozovky v ulici Folmavská od okružní křižovatky na Domažlické ulici po křižovatku s ulicemi Borská a U Letiště.
FOTO: SVSMP