02.05.2025 18:29
02.05.2025 17:06
V Plzni na Jedničce se dnes konaly 4 pietní akty k uctění památky obětí války
02.05.2025 12:45
Dobrovolné spoutání skončilo výjezdem hasičů
Dobrovolníci budou o víkendu uklízet v Kilometrovce a na Vinicích
Kilometrovku a její okolí budou v rámci akce Ukliďme Česko, která se koná během tohoto víkendu, uklízet skauti z 27. skautského oddílu Jižní kříž.

Dobrovolníci z iniciativy Trash Hero se pak již podruhé vydají na Vinice, konkrétně do lesoparku za zastávkou autobusu Amfiteátr ve směru na Vinice.
Skauti se sejdou v sobotu po deváté ráno na zastávce Zoologická zahrada a následně se přesunou na místo úklidu. Konec akce je plánovaný zhruba na 17. hodinu.
Dobrovolníkům z Trash Hero pak můžete přijít pomoci uklízet tuto neděli. Sraz je v 16 hodin u zastávky autobusu Amfiteátr. V lokalitě se uklízelo již na konci srpna, dobrovolníci tady nasbírali rekordních 1262 kilogramů odpadu, a přesto se jim nepodařilo uklidit vše. Proto se rozhodli vydat se na místo znovu.
Obě akce se konají ve spolupráci se společností Čistá Plzeň, která poté zajistí odvoz odpadků. V rámci akce Ukliďme Česko se úklidové akce uskuteční i na dalších místech ve městě a zároveň v celé republice.
Foto: ilustrační