15.10.2025 16:53
15.10.2025 10:10
Viktoria Plzeň má nového kouče! Tým povede Martin Hyský
15.10.2025 9:34
Spuštění online pohotovosti v kraji se odkládá. Jeden z uchazečů napadl výběrové řízení
Hasiči během včerejšího večera zasahovali téměř u 100 případů - FOTO
Popadané stromy na komunikacích, rodinných domech nebo na elektrickém vedení, to vše musí hasiči od včerejší půlnoci řešit. Během noci vyjížděli ke 100 případům.
Do včerejší půlnoci hasiči po celém kraji evidují zhruba 100 zásahů spojených s počasím. Téměř všechny se týkají popadaných stromů.
"Stromy padaly nejen na komunikace. V několika případech padly i na domy a elektrické vedení. Dvakrát jsme vyjeli řešit situaci po zásahu domu bleskem. V jednom případě poškodil střechu rodinného domu a v druhém to odnesla elektroinstalace rodinného domu," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.
Dnes zásahy stále pokračují a hasiči vyjíždí k dalším případům. "V tuto chvíli jsme zasahovali již zhruba u deseti případů," informuje Poncar.
Foto: HZSPK