15.05.2025 18:15
V Plzni se dnes konaly sportovní hry pro seniory
Akce Fit s Jedničkou proběhla na Košutce, nejstarší účastnici bylo 91 let
15.05.2025 18:15
Akce Fit s Jedničkou proběhla na Košutce, nejstarší účastnici bylo 91 let
15.05.2025 13:35
15.05.2025 11:21
Hasiči v Plzeňském kraji mají za sebou zatím nejnáročnější dny nového roku. Od pátku zasahovali u desítek případů v souvislosti s počasím. Během neděle už je zaměstnaly i nehody!
Hasiči v Plzeňském kraji mají za poslední dny na kontě desítky výjezdů, které souvisely s počasím. Vše začalo už v pátek odpoledne, kdy region zasáhl silný vítr. V neděli už se situace uklidňovala a hasiči vyjížděli ke zhruba dvacítce případů spojených s větrem.
Hasiči zažili jeden z nejnáročnějších víkendů. Silný vítr dělal problémy od pátku a během soboty hasiči napočítali desítky dalších výjezdů. Podobně to vypadalo i v noci ze soboty na neděli. Podrobnosti čtěte v článku zde.
Během neděle už se situace začala uklidňovat. "Hasiči zasahovali během celého dne pouze u 28 událostí, z toho 19 souviselo s počasím. Ve většině těchto případech hasiči odstraňovali popadané a polámané stromy z vozovek a železničních tratí, ve Stříbře likvidovali popadané stromy na hřbitově, v Domažlicích a Plzni hasiči zajišťovali uvolněné plechy na střechách budov. U Železné Rudy narazil do padlých stromů vlak, naštěstí byl prázdný, nikdo kromě strojvedoucího v něm nejel. Strojvedoucí vyvázl bez zranění. Nehoda uzavřela trať na několik hodin. Od dnešní půlnoci do rána hasiči vyjeli hasiči k jediné události, která ale nesouvisela s nepříznivým počasím," shrnula nedělní zásahy mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.
Hasiči museli pomáhat i s odstraňováním popadaných stromů do elektrického vedení. Bez proudu se ocitli lidé na jižním Plzeňsku a také na Rokycansku.
Hasiči už vyjížděli i k nehodám (viz foto). "Hasiči z PS Košutka zajistili v Třemošné místo dopravní nehody osobního auta, které za železničním přejezdem narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Hasiči pomohli Zdravotnické záchranné službě ošetřit zraněnou osobu. Po zadokumentování nehdy policií hasiči odstranili vozidlo i padlý sloup mimo komunikaci. Po celou dobu zásahu hasiči na místě řídili provoz," popsala jednu z nehod mluvčí hasičů.
K další nehodě vyjížděli do obce Štipoklasy na severním Plzeňsku. "Operační středisko vyslalo jednotku z Košutky k dopravní nehodě osobního auta, které se u obce Štipoklasy převrátilo do příkopu. Zraněnou osobu nebylo potřeba vyprostit, v době příjezdu jednotky byla v péči Zdravotnické záchranné služby," doplnila k další nehodě Pavla Jakoubková.
FOTO: HZSPK