17.07.2025 13:32
17.07.2025 9:10
Ranní nehody v Plzeňském kraji: dvě auta skončila na střeše - FOTKY
17.07.2025 8:13
Plzeňská Proluka ožije vážnou hudbou. Buďte u toho!
Hasiči v Malesicích mají zrekonstruovanou zbrojnici - FOTKY
Na 6 a půl milionu vyšla oprava hasičské zbrojnice v plzeňských Malesicích. Dobrovolní hasiči tak získali po letech důstojné zázemí. Zbrojnice roky chátrala.
Opravy hasičské zbrojnice v devátém plzeňském obvodě přinesly tamním dobrovolným hasičům po letech komfortní zázemí. Na opravách se finančně podílel stát, Plzeňský kraj a Malesice.
Kompletní opravy vyšly na 6 a půl milionu. Na stavbu přispělo ministerstvo vnitra skoro 3 miliony, grant krajského úřadu dělal bezmála 2 miliony.
"Rekonstrukce zbrojnice, která byla ve špatném stavu, spočívala v komplexní opravě stávajících konstrukcí. Přibylo zde stání pro druhé hasičské vozidlo a na takto zvětšený půdorys bylo přistavěno druhé nadzemní podlaží s prostorami pro šatnu, umývárnu, WC a další vybavení. Výsledná podoba objektu byla zvolena tak, aby korespondovala s okolní zástavbou domů vesnického typu," říká Marie Fialová z plzeňského magistrátu.
FOTO: Martin Pecuch, Magistrát města Plzně