09.01.2026 18:49
09.01.2026 14:36
Mráz žene lidi bez domova do DEPO2015. Akutně chybí obvazy a pánské zimní oblečení
09.01.2026 10:52 09.01.2026 12:48
Peklo na silnicích! Silničáři, technika v terénu, na pomoc musely i traktory - VIDEO
I městští strážnící vyrazili s lopatami do ulic centra Plzně
Centrální plzeňský obvod nasadil v úterý 7. prosince na úklid sněhu v největším obvodu Plzně všechnu techniku i uklízeče. Nestačilo to, proto museli do ulic vyrazit i budoucí strážníci Městské policie.
Husté sněžení v posledních dnech si vyžádalo mimořádná opatření i v Centrálním obvodě Plzně. Museli krom techniky a lidí, kteří pobírají sociální dávky, poslat do ulic s lopatami i budoucí strážníky městské policie.
V centru města je vůbec největší problém s odklízením sněhu, jelikož těžká technika nemůže vjet na náměstí Republiky. "Rovněž ruční odklízení sněhu je tu velmi složité, hrany porfyrové dlažby brání manipulaci s hrably a lopatami," uvedl Vilém Hodek z centrálního obvodu. Ačkoliv je do centra města každodenně obvodem vysílán maximální počet pracovníků i osob pobírajících sociální dávky, situace si vyžádala další nadstandardní řešení. "Vzhledem ke kalamitní situaci a nutnému okamžitému řešení jsme se obrátili na vedení Městské Policie Plzeň. To nám vyšlo okamžitě vstříc," upřesňuje starosta Jiří Strobach.
Právě v úterý 7. prosince muselo do ulic města vyrazit 16 strážníků, kteří museli kvůli tomu přerušit výuku. Jde o tzv strážníky-čekatele. Vyrazili na náměstí Republiky, Klatovskou třídu, k pomníku Díky Ameriko. Při úklidu strážníci – čekatelé především dočišťovali přechody pro chodce a také odklízeli sníh z plochy náměstí.
Odklizený sníh se nakládá na náklaďáky, které ho odvází na určené místo u Papírenské lávky. Problémem ale v centru Plzně jsou zaparkovaná auta, která situaci ztěžují.