06.06.2025 15:05
06.06.2025 13:30 06.06.2025 14:30
Dopravní nehodu u Losiné nahlásil systém eCall. Zasahují všechny složky IZS - FOTKY
06.06.2025 14:29
Záchranáři zpět na Hracholuskách. Bezpečnost u vody hlídají už 16. sezónu
Injekční stříkačka i zrezlá víčka. Strážníci kontrolovali pískoviště s detektorem
Strážníci na prvním plzeňském obvodě kontrolovali dětská pískoviště i hřiště s detektorem kovu. Rodiče si stěžují na odpad po narkomanech i další nebezpečné věci.
Injekční stříkačky, jehly, ale i spousta dalšího materiálu, který může být velmi nebezpečný. Přesně na to si opakovaně stěžují lidé na prvním plzeňském obvodě ve spojitosti s dětskými hřišti a pískovišti. Strážníci proto vyrazili do terénu i s detektorem kovů. Kontroly se budou opakovat.
Strážníci kontrolovali místa, kde si hrají děti, kvůli stížnostem, které se hromadily ze strany rodičů a obyvatel obvodů. "Podnět k uspořádání kontrolní akce byl společnou reakcí ÚMO Plzeň 1 a zdejší obvodní služebny Městské policie Plzeň na stížnosti občanů, ohledně problémů u některých dětských hřišť a pískovišť v obvodu," potvrdila mluvčí strážníků Jana Pužmanová.
Strážníci si kvůli důkladným prohlídkám dokonce zapůjčili i detektor kovů. "K dispozici pro odhalení nebezpečných předmětů měla hlídka městské policie zapůjčený detektor kovu. Strážníci prošli celkem tři lokality, kde našli injekční stříkačku, zrezivělé kovové zátky a jiné předměty, které mohou být nebezpečné pro dětské hry. Kvůli možné nákaze jsou strážníci při sběru vybaveni rukavicemi, stříkačky sbírají do speciálního mini kontejneru, který se po skončení sběru uzavře a odveze k odborné likvidaci," dodává mluvčí městské policie.
Kontroly se budou v budoucnu opakovat. Strážníci navíc upozorňují, že podobný materiál by lidé sami sbírat neměli. Obrátit se mohou rovnou na linku 156 a strážníci sběr odpadu zajistí.
FOTO: Městská policie Plzeň