15.07.2025 18:29
15.07.2025 14:29
Sportmanie, famfrpál i miliony pro kluby. Radní Tomáš Morávek otevřeně o sportu v Plzni
15.07.2025 12:49
Parkourová legenda Jay Fox i jógový maraton. Krašovská chystá zajímavé akce
Jez ve Štruncových sadech čeká oprava! AKTUÁLNÍ FOTKY
Jez ve Štruncových sadech v Plzni za fotbalovým stadionem čeká rekonstrukce. Vyjde na šest milionů a potrvá až do konce letošního roku. Podívejte se na fotky z místa!
Poměrně netradiční oprava startuje v Plzni. Povodí Vltavy začíná opravovat jez na řece Mži ve Štruncových sadech v centru města za fotbalovým stadionem. Zatím je místo jen připravené na stavební práce. Rybáři museli v místech nejprve odlovit vzácné živočichy.
Několik měsíců potrvá oprava jezu na řece Mži v centru Plzně. Jez za Saským mostem v lokalitě za fotbalovým stadionem ve Štruncových sadech zatím na nájezd dělníků ale čeká. V současné době už ovšem proběhl nutný odlov vzácných vranek a mihulí rybáři a místo je pro opravy připravené.
"V rámci prací bude provedena oprava konstrukce klapkového jezu, včetně opravy zdí, dlažeb, opevnění svahů a dna a v neposlední řadě odstranění sedimentů před vtokem do malé vodní elektrárny a náletových křovin," říká mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková s tím, že před zahájením opravy, která oficiálně odstartovala v tomto týdnu, se musela kvůli odlovu snížit hladina řeky.
Novotou by měl jez zářit na přelomu letošního a příštího roku. "Oprava potrvá do konce letošního roku. Celkový náklad je téměř 6 milionů korun a bude hrazen z vlastních zdrojů státního podniku Povodí Vltavy," uzavírá mluvčí povodí.
FOTO: QAP.CZ