03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Led láká bruslaře, u Boleveckých rybníků jsou výstražné cedule - FOTKY
Cedule upozorňují na nebezpečí, které hrozí všem, co vstoupí na vodní plochu. Na hladině je sice led, ale není dost silný, aby udržel bruslaře i ostatní, kteří se chtějí jen sklouznout.
Lidé jsou často tak natěšení na zamrzlou plochu vodních hladin, že si ani neuvědomí hrozící nebezpečí. Mrazivé počasí láká k zimním radovánkám a na rybnících se začínají postupně objevovat bruslaři. Pár dní sice mrzlo, nebylo to ale dostatečně dlouho na to, aby byl led dost silný a návštěvníky unesl.
U rybníků v Bolevci proto strážníci instalovali výstražné cedule. "Led není dostatečně stabilní a hrozí, že by se mohl pod návštěvníky probořit. Ve spolupráci s městským obvodem Plzeň 1 proto strážníci městské policie instalovali na Bolevecké rybniční soustavě, která spadá pod plzeňské katastrální území Bolevce, cedule s upozorněním, aby nevstupovali lidé na vodní plochu," uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
Foto: Městská policie Plzeň