09.07.2026 12:17
09.07.2026 11:55
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
08.07.2026 19:06 09.07.2026 10:54
Otřesný čin v Domažlicích. Neznámá osoba poškodila kočárek chemikálií, zranil se kojenec
Led na Boleváku ještě není bezpečný, upozorňují na to cedule - FOTO
I když mrzne už nějakou dobu, lidé by se stále ještě na přírodní vodní plochy neměli vydávat na bruslení. Aktuálně na to upozorňují i cedule u boleveckých rybníků v Plzni.
Na Velkém boleveckém rybníku, ale i na dalších vodních plochách v okolí se už v uplynulých dnech objevili první bruslaři. První plzeňský obvod, pod který lokalita spadá, i strážníci ale upozorňují, že led ještě není dostatečně bezpečný.
Na nebezpečí tak nově upozorňují i speciální cedule, které v oblasti rozmístili strážníci. "Městská policie žádá občany, aby prozatím nevstupovali na zamrzlou plochu a nebruslili na ní," upozorňuje Městská policie Plzeň.
Ohledně nebezpečí propadnutí a nedostatečné tloušťky ledu varují i vodní záchranáři. "V současné době nedoporučujeme vstupovat na zamrzlou vodní plochu, a to z důvodu možného propadnutí. Síla ledu zatím nemusí dosahovat optimální tloušťky, která by měla být minimálně 10 cm v případě vstupu jednotlivce na souvislou vrstvu ledu a minimálně 17 a více centimetrů v případě skupinového bruslení," informuje vodní záchranná služba.
FOTO: Městská policie Plzeň