QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mladý Slovák dostal za pokus o vraždu 10 let

21.02.2011 13:55

U Krajského soudu v Plzni stanul v pondělí 21. února 18letý slovenský dělník Martin Demeter, který v srpnu loňského roku na jedné z plzeňských ubytoven pobodal 19letého krajana. Ten přežil jen díky okamžité lékařské pomoci.

Od srpna loňského roku čekal ve vazbě na soud 18letý Slovák, který v opilecké hádce pobodal na jedné z plzeňských ubytoven o rok staršího kolegu z práce a krajana. Krajský soud ho v pondělí 21. února poslal do vězení za pokus o vraždu na 10 let.

K incidentu došlo v pátek 20. srpna, kdy se Martin Demeter po předchozí slovní potyčce chopil nože a protivníka bodl do hrudníku.

Krajský soud muž nakonec díky projevené lítosti, přiznání a dosavadní trestní bezúhonnosti uložil nejnižší možný trest, hrozilo muž 10 až 18 let. Bude také vyhoštěn z ČR.

19letý Slovák přežil bodnutí přímo pravé srdeční komory jen díky včasné lékařské pomoci.

Čtěte také článek 18letý mladík chtěl na ubytovně vraždit

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima