05.06.2025 14:00
05.06.2025 9:35
Kam o víkendu na akce v Plzeňském kraji?
04.06.2025 12:14
Krutost bez svědomí. V Holýšově někdo vyhodil koťata do kontejneru
Opilec tvrdil, že měl infarkt
Plzeňští strážníci museli v pondělí 16. srpna opět řešit jednoho opilce, který se v bezvědomí válel před poštou v Plzni. Když se probral, tvrdil, že měl infarkt.
V pondělí 16. srpna odpoledne našli plzeňští strážníci na chodníku u vchodu do pošty v Masarykově ulici opilého muže, který tam jen tak ležel. Muž nejevil známky vědomí, strážníci museli přivolat rychlou.
Opilý muž nevypadal, že by byl zraněný, ale nekomunikoval a zjevně nebyl při vědomí. Zato z něj silně táhl alkohol. "Strážníci pohmatem na zápěstí levé ruky a poslechem u úst zjistili, že má zachovány životní funkce. Hlídka muže uložila do stabilizované polohy a snažila se s ním komunikovat," uvedla mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Muž se po chvilce probral a začal zmateně mluvit. "Strážníkům uvedl, že asi před 14 dny měl infarkt a dnes zkonzumoval větší množství alkoholických nápojů," řekla mluvčí.
I přes komunikaci nebyl ale opilec stále schopen chodit. "Přivolaná lékařka provedla u 53-letého Plzeňana základní vyšetření, změřila EKG a konstatovala, že muž infarkt nemá a ani v poslední době ho neměl a doporučila ho k převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Tam ho také městští policisté převezli k vystřízlivění," uzavřela Pužmanová.