18.10.2025 10:38 18.10.2025 14:09
17.10.2025 14:12 17.10.2025 14:34
Policejní manévry u pomníku Díky, Ameriko v Plzni. Byl nalezen podezřelý předmět
17.10.2025 13:45
Hledáte smysluplné studium s důrazem na praxi? VOŠ Plzeň je správná volba
Opravenou házenkářskou halu v Bolevci ohlídají kamery
Házenkářská hala u Bolevecké základní školy v Plzni byla cílem žhářů už několikrát. Naposledy vloni, kdy se jim skutečně podařilo halu zlikvidovat. Teď ji budou hlídat kamery.

Házenkářská hala v areálu školy v Bolevci vloni na podzim doslova lehla popelem. Za vším stáli žháři. Policii se je ale dopadnout nepodařilo. Každopádně teď už se blýská na lepší časy a letos na podzim by se opravená hala měla opět otevřít. Nově ale bude pod větším dohledem.
Rada města rozhodla o umístění dalších dvou kamer v areálu. "Musíme zlepšit opatření k zabezpečení haly. Instalací dalších dvou kamer a digitalizací stávajících kamer se chce škola pokusit minimalizovat další pokusy o znehodnocení majetku města,“ řekla Eva Herinková, náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí.
Cena investice je 120 tisíc korun. "Vzhledem k tomu, že Bolevecká ZŠ disponuje ve svém fondu investic jen omezenými volnými finančními prostředky, požádala o pomoc při dofinancování akce Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně," vysvětluje mluvčí magistrátu Eva Barborková s tím, že na novou halu dostala škola peníze od pojišťovny.
Škoda po loňském požáru se vyšplhala zhruba na milion a půl.
FOTO: požár házenkářské haly v Bolevci - Pavel Němeček