10.11.2025 14:36
10.11.2025 14:14
Na Borskou přehradu se vrací plovoucí vánoční strom. Kdy se rozsvítí?
10.11.2025 13:22
Muzikáloví herci z DJKT zasadili alej u řeky Mže - FOTKY
Otevřené hobbymarkety brali lidé útokem - FOTKY
Vláda uvolnila některá opatření, od čtvrtka se tak otevřely další obchody. Mezi nimi i hobbymarkety, které hned první den otevření zažívaly velký nával.
S ohledem na blížící se Velikonoce vláda uvolnila některá opatření týkající se individuálního sportování, zahrádkaření a hobby. V úterý se tak otevřela sportoviště pro individuální sporty a ve čtvrtek další obchody jako jsou hobbymarkety, stavebniny, železářství a dále prodeje a servisy kol.
Fotografie jsme pořídili ve čtvrtek v plzeňském Bauhausu.
V obchodech je ale třeba dodržovat ještě přísnější hygienická pravidla než doposud. V obchodech platí povinnost dodržování dvoumetrových rozestupů, u vchodu musí být k dipozici rukavice a desinfekce.
Nadcházející velikonoční víkend označil náměstek zdravotnictví Roman Prymula jako rizikový, lidé by měli stále dbát na dodržování opatření. Podle Prymuly nebudou ani velikonoční bohoslužby.
Nouzový stav platí v České republice do 30. dubna.


