Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeň chce znát názor rodičů na výuku dětí na dálku v době koronaviru

01.06.2020 13:25

Město připravilo dotazník, který mohou rodiče žáků základních škol vyplnit na internetu. Kvůli koronaviru zůstalo v Plzni doma ze dne na den 14 tisíc školáků.

1

K zmapování situace poslouží dotazník, který mohou zákonní zástupci dětí z 26 škol zřizovaných městem vyplnit pod odkazem na webu města. Zpětná vazba městu poskytne důležité informace pro případné vylepšování systému. Kvůli uzavření škol v souvislosti s pandemií koronaviru zůstalo doma ze dne na den 14 tisíc plzeňských dětí z 1. až 9. tříd. Dobrovolný návrat do lavic si od 11. května zvolilo 70 procent deváťáků, od 25. května se pak do škol v Plzni vrátilo 43 procent žáků prvního stupně.

"Současná situace, tedy nejprve bleskové uzavření škol a následně opatrné uvolňování, není pro žáky ani jejich rodiče ničím lehkým. V podstatě zatěžuje celý vzdělávací systém a je pro něj něčím naprosto novým. Přitom klade obrovské nároky na komunikaci mezi žáky, rodiči a učiteli. Chceme i pomocí této ankety najít tu nejvhodnější formu komunikace a tu systematicky podporovat při vzdělávání na dálku, pokud to bude v budoucnu opět nutné. Výstupy z dotazníku využijeme k tomu, abychom podpořili jednotné nastavení dálkové formy vzdělávání,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Podle radní pro oblast školství Lucie Kantorové má dotazník pět jednoduše formulovaných otázek. Jejich zodpovězení zabere minimum času. "Ptáme se rodičů na to, jakou školu jejich dítě navštěvuje, jak jsou spokojeni s nastavením dálkového vzdělávání na dané škole, jak hodnotí podporu, kterou žákovi na dálku při samostudiu poskytuje učitel. Mohou také uvést, co se jim nelíbí, stejně tak je prostor pro to, aby zhodnotili, co se nejvíce ve vzdáleném vzdělávání daří a co by tedy škola měla v této formě dále rozvíjet,“ přiblížila radní Lucie Kantorová.

Plzeňské základní školy, stejně jako všechny ostatní školy v České republice, se uzavřely na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky 11. března 2020. O dva měsíce později, tedy 11. května 2020 se otevřely pro dobrovolný návrat deváťáků a od 25. května se mohli do škol vracet žáci prvního stupně základních škol. V Plzni se část žáků vrátila na všechny základní školy, tedy otevřely se všechny tyto městem zřizované instituce.

"Město Plzeň svým základním školám pomáhalo zajistit hygienické a další prostředky, stejně tak s nimi jednalo o tom, jak zajistit realizaci vlastních opatření v konkrétních podmínkách školy. Všechny žáky jsme umístili v jejich kmenové škole,“ doplnila vedoucí magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Škrlantová.

FOTO: ilustrační, plzen.eu

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte