Plzeň rozšířila technologický park! Opravy vyšly na víc jak 30 milionů - FOTKY

22.11.2018 11:49

Technologický park města v areálu depa v Doudlevcích se dočkal rozšíření. Rekonstrukcí prošla budova bývalé Reo Depony. Vyšlo to na víc jak 30 milionů.

DSC_0004

Městský technologický park, jenž sídlí v areálu DEPO2015 v Plzni a poskytuje zázemí firmám zabývajícím se inovacemi, studentům a začínajícím podnikatelům, se dočkal dalšího rozšíření. Jeho součástí se stalo zrekonstruované bývalé sídlo Reo Depony v Cukrovarské ulici.

Město tak může nabídnout další prostory sloužící pro rozvoj podnikání, o které je z řad inovativních firem a technicky zaměřených studentů středních a vysokých škol velký zájem. Rekonstrukce vyšla plzeňskou radnici na 30 milionů korun bez DPH.

"Rekonstrukcí vzniklo 600 metrů čtverečních kancelářských ploch, které obsadí dvě neziskové organizace. Ty se budou soustředit na spolupráci se středoškolskými a vysokoškolskými studenty, na rozvoj jejich technických dovedností a také podporu v začátcích vlastního podnikání. Jako město se snažíme dlouhodobě různými projekty podporovat právě technické vzdělávání, posilovat zájem o tyto obory a nabízet atraktivní příležitosti mladým lidem. Chceme, aby neodcházeli za prací jinam, ale našli v Plzni kvalitní zázemí,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Neziskové organizace TechHeaven a Nvias dostanou prostory k pronájmu zdarma, hradit budou pouze spotřebované energie. "Pro studenty vytvoří coworkingové prostředí, středoškoláci a vysokoškoláci si budou moct pronajmout za symbolickou cenu pracovní místo, k dispozici jim navíc budou zkušení mentoři, kteří jsou schopni podpořit jejich růst a poskytnout podporu v začátcích vlastního podnikání. Umí s komunitou mladých lidí pracovat, přiblížit se jim, což je důležité. Tím, že neziskové organizace nebudou muset hradit pronájem, mohou své prostředky plně soustředit na práci s komunitou,“ vysvětlil ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

Pro studenty budou v prostorách připraveny nejrůznější akce jako například hackatony, start up víkendy, semináře a další. Kromě toho mohou s mentory konzultovat také projekty v rámci městem organizované celoroční soutěže ´IT výzvy´. "Princip soutěže spočívá v tom, že město zadá projekty, které potřebuje vyřešit, a nabídne příležitost právě studentům, aby takové řešení navrhli. To je mimořádně přínosné hned z několika důvodů – studenti dostanou příležitost řešit reálná zadání z praxe a ti nejúspěšnější si kromě nových znalostí odnesou finanční odměnu a referenci od silného partnera, jakým je západočeská metropole. I to může být prvním krokem na startu jejich vlastního podnikání. Minulé ročníky ukázaly, že mladí lidé jsou mimořádně talentovaní a často jde jen o to, dát jim příležitost. Určitě je chceme maximálně podporovat,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Rekonstrukce bývalého sídla Reo Depony, která se nachází v těsné blízkosti jediné městské FPV areny pro drony v České republice, zabrala půl roku. Neziskové organizace by se do nových prostor měly nastěhovat na začátku roku 2019. V budoucnu by v nich mohly působit také subjekty, které budou podporovat studenty a jejich podnikatelské záměry i v dalších oblastech a poskytovat například poradenství v oblasti účetnictví.

Zdroj, foto: Magistrát města Plzně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT