Plzeňská práva nejsou tak čistá, jak tvrdí, říká Martin Marek, který na podvody poukázal

07.03.2012 13:26

Fakulta právnická v Plzni není tak čistá, jak tvrdí. To říká Martin Marek, který jako první na podvody na právech poukázal. Podvody na právech jsou podle něj stále, škola by se měla zavřít, tvrdí. Prý pro její dobro. Jak to cítí studenti? Ministr rozetne situaci ve čtvrtek.

protest práva 8.2. (25)

Akreditace Fakulta právnická nedostala, potvrdila to Akreditační komise. Pro dobro školy je podle Martina Marka, který na turbostudenty jako první upozornil, její uzavření. Rozhodne ve čtvrtek 8. března ministr školství. Jsou studenti nervozní?

V pondělí 5. března vyšel článek Martina Marka, bývalého studenta Fakulty právnické v Plzni o tom, že na právech stále podvody pokračují a fakulta není tak čistá, jak se prezentuje. Podle něj by se škola měla zavřít. Proti němu stojí současní studenti. Ale pozor, také ne všichni. Jsou mezi nimi i tací, kteří Marka nezatracují a se zachováním školy v současné situaci se současným vedením nesouhlasí. Jde hlavně o členy Akademického senátu FPR.
Na co Martin Marek poukázal? Studenty poňouká Kindl!
Především na to, že současné protestující studenty v čele s Mladými konzervativci poňouká sám Milan Kindl. "Milan Kindl se pro tyto studenty stal modlou, je pro ně tím jediným, kdo se za ně, nebohé studenty, kteří trpí za mediální podvod století, jak jej sám nazývá, vždy postavil. Na demonstracích před fakultou však nesmějí vystoupit studentští zástupci akademického senátu, nemají totiž ty správné názory, které má pouze vedení fakulty, vedení, které je spojené s minulými, ale i současnými, podvody na fakultě a obskurní občanské sdružení studentů a učitelů Ius Infinitivum," tvrdí Martin Marek. Podle něj například Milan Kindl vystupoval s přednáškou v Nepomuku právě na akci, kterou organizovali Mladí konzervativci. Ti jsou také vesměs členy zmíněného sdružení, kde se podle Marka vyskytují i učitelé spojovaní s podvody na FPR.
Současní učitelé jsou spojeni s podvody na fakultě, tvrdí Marek
Ve vedení fakulty jsou podle Marka učitelé, kteří byli v tomtéž za dob Kindla a Zachariáše. "Pokud jsou tedy plzeňská práva opravdu očištěná, tak by neměl nikdo z bývalého vedení pánů Kindla a Zachariáše zůstat na fakultě nebo snad dokonce ve stávajícím vedení fakulty," myslí si Martin Marek. Podle něj totiž právě tohle vedení dostalo fakultu na šikmou plochu. Marek se nebál zveřejnit v článku jména všech zmíněných učitel stejně jako například indexu podnikatele Vítka, jehož pravost je sporná. Proč tohle dělá, když studenti organizující protesty o něm říkají, že se chce jen zviditelnit? "Právnické fakultě se věnuji od počátku, tedy od jara 2009, kdy jsem byl členem SK AS FPR, tedy daleko dříve, než většina ze stávajících studentů, kteří se účastní protestů, byla vůbec studenty FPR. Myslím si, že by se studenti měli zabývat mými argumenty, než mojí osobou," myslí si Marek s tím, že zveřejněním zmíněných jmen se tedy zviditelnit nechce. "Dal jsem si s tím článkem práci, aby se tato jména dostala ven na veřejnost. Nejde vůbec o mou osobu. Není to žádné plácnutí do vody. Vše je ověřeno a jde to ověřit třeba na webu ZČU," tvrdí Martin Marek. "Na každou větu v článku mám buď konkrétní dokument jako zápis z jednání AS, zápis z porady vedoucích kateder, výpis studentů, kteří šli letos ke státnicím, zprávu BIS, zprávu akreditační komise, vyjádření Petra Bezoušky atd. K většině mám ještě svědka. Článek jsem psal dva dny v kuse a předtím jsem si ověřoval podklady a dokumenty více než sto hodin! Pokud někdo s něčím v článku nesouhlasí, měl by říci co je v něm nepravdivé," kontruje Marek.
Pokud vás článek zajímá a chcete si počíst opravdu dlouhé pojednání podložené důkazy, jak tvrdí Marek, čtěte zde.
Studenti FPR mají teď ale jiné starosti než se dohadovat s Markem. Akreditační komise nepřehodnotila svůj verdikt a ještě akreditace zkrátila. Ve čtvrtek 8. března rozetne osud školy ministr školství Dobeš. "Věřím, že pan ministr nám ještě dá šanci dokázat, že tato škola je plnohodnotná, ale na škole panuje nervozita," sdělil QAPu Michal Wolf z organizačního výboru protestů a člen Mladých konzervativců. "Samozřejmě se řeší, co kdyby padlo negativní stanovisko. Ale spoléháme na vedení fakulty, které tvrdí, že má záložní plány. Jaké ale budou postupy, co bude dál, nevíme," doplnil student prvního ročníku. "Já ale stále věřím," dodal.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT