14.10.2025 12:48
14.10.2025 9:12
Řidiči, pozor! Uzavře se část Jateční ulice v Plzni
13.10.2025 13:39
Socha sv. Jakuba z nové lávky v Chotíkově musí pryč. Rozhodl krajský úřad
Plzeňský magistrát řešil loni 63 stížností včetně 6 anonymů
Celkem dorazilo za loňský rok na adresu plzeňského magistrátu 98 podání, z toho 63 stížností. Anonym si stěžoval třeba i na pracovnici školní jídelny 1. ZŠ.

Na plzeňský magistrát dorazilo v uplynulém roce celkem 98 podání, z toho 63 stížností, 7 petic a 28 podnětů. Ústřední evidence stížností tak zaznamenala mírný pokles, o rok dřív jich magistrát řešil o deset méně. Navíc ještě 15 stížností předal do správných rukou.
Důvodnými bylo vyhodnoceno 13 stížností, částečně důvodnými 8 a u všech se Plzeňanané můžou těšit na nápravu.
Na magistrát dorazilo i pár anonymů. Lidé si v oznámení bez podpisu stěžovali třeba na pracovnice školní jídelny 1. ZŠ, odnášení potravin z 37. MŠ, zápis dětí do 54. MŠ, znečišťování životního prostředí, upozornili také na šikanu na 14. ZŠ a stěžovalo si také občanské soužití Línská 16. Přestože se takové věci kvůli anonymnímu podání nemusí řešit, magistrát udělá vše proto, aby i tyto případy byly prošetřeny.
FOTO:Ilustrační