31.08.2025 19:09
Na Lochtíně se loučili s prázdninami
Přinášíme fotky z akce Hurá do školy!
31.08.2025 19:09
Přinášíme fotky z akce Hurá do školy!
29.08.2025 18:29
29.08.2025 16:10
Poslední prázdninová neděle na Jedničce bude patřit sportu a zábavě. V parku U Bazénu na Lochotíně se chystá akce Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se.
Žena bez domova měla obrovské štěstí, protože si ji všimli strážníci městské policie i náhodní kolemjdoucí. Opilá ležela ve Švihovské ulici a třásla se zimou.
Padesátiletáletá žena bez domova popíjela víno se svým známým, a když nemohla už chodit, zůstala na trávníku ve Švihovské ulici.
Ve středu 25. listopadu po osmé hodině ráno si ženy naštěstí všiml náhodný kolemjdoucí a projíždějící hlídka městské policie. "Žena se třásla zimou, přičemž z jejího dechu byl cítit velmi silně alkohol. Aby se alespoň trochu zahřála, zabalili ji strážníci do termofolie," uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová.
Zdravotní stav bezdomovkyně byl velmi špatný, proto strážníci neustále kontrolovali její zdravotní stav. Opakovaně mluvila o tom, že je jí veliká zima, chce se jít někam vyspat a zavírala oči. "Vzhledem k jejímu špatnému zdravotnímu stavu nebyla přijata k umístění do protialkoholní záchytné stanice, ženu si ale přebrali do své péče záchranáři. Lékařka záchranky u ní při prvotním vyšetření naměřila tělesnou teplotu 28,1°C, proto byla pacientka okamžitě transportována na urgentní příjem nemocničního zařízení v Plzni na Lochotíně," popsala zdravotní stav ženy Jana Pužmanová a dodala, že test na přítomnost alkoholu v dechu žena fyzicky nezvládala.
Foto: MP Plzeň