30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Podvodný e-shop se ženě nevyplatil
Trestní řízení má na krku 27letá žena z Plzně. Provozovala podvodné e- shopy a ze zákazníků vylákala za půl roku více než 200 000 korun. Nyní je žena v rukou policistů.

S trestním řízením na krku skončila 27letá Plzeňanka. Přivydělávala si zhruba půl roku podvodnými prodeji přes intenet. Vydělal si více než 200 000 korun.
Vynalézavá žena si na několika internetových stránkách založila fiktivní nabídky různého dětského vybavení jako jsou například kočárky, dětský nábytek nebo hračky, ale nabízela i mobilní telefony či potřeby pro domácnost. "Vždy vystupovala pod smyšlenou identitou a prostřednictvím e-mailové korespondence se s kupujícím dohodla o zaslání finančních prostředků na uvedený účet s tím, že po obdržení platby zboží ihned odešle. Takto jednala i přesto, že žádné z prodávajících věcí nevlastnila," uvedla policejní mluvčí Simona Čejková.
Celkem si vynalézavá žena od 1. června do 19. prosince minulého roku tímto způsobem přivydělala od 78 lidí více než 215 tisíc korun.