30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Policie dopadla muže, kteří svázali a okradli stařenku ze Slovan
Případ, kdy dvojice mužů bezostyšně přepadla 85letou stařenku, otřásl Plzní. Do pátrání po mužích byly nasazeny desítky policistů. Ti po několika dnech agresory konečně dopadli.
O brutálním přepadení seniorky ze Slovan, kterou dva muži pronásledovali z obchodního domu až do jejího bytu, vás QAP před několika dny již informoval. Policie se do pátrání po dvou agresorech pustila na plno a dvojici pachatelů čtyři dny po činu dopadla.
Do hledání zločinců se zapojili všichni policisté. Vyhodnocovaly se dostupné záznamy, rozjelo se rozsáhlé pátrání a do akce byla zapojena i široká veřejnost.
„Na základě všech získaných indicií a informací od veřejnosti nakonec policisté zjistili, že za hrůzným činem stojí dva muži ve věku 33 a 34 let. V úterý ve večerních hodinách je zadrželi na ulici v centru Plzně. Včera oběma pachatelům předali usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, přečinu porušování domovní svobody v jednočinném souběhu a přečinu omezování osobní svobody, vše spáchané ve formě spolupachatelství,“ uvádí policejní mluvčí Martina Korandová.
Policistům se z pachatelů podařilo dostat, že přepadení plánovali už dva dny před činem a byli domluvení, že za oběť si vyberou seniorku. Ta pro ně představovala nejsnazší cíl, který se nebude moct ubránit a bude mít doma uložené peníze.
foto : Ilustrační