08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Plzeňská zoologická zahrada je kvůli opatřením stále uzavřena. Pomoci ji ale může každý z nás. Můžete si adoptovat zvíře, koupit suvenýr nebo přinést zvířatům krmení.
Už podruhé je během koronavirové pandemie uzavřena plzeňská zoo. Její ztráty budou obrovské. Zoologická zahrada proto vítá i pomoc od lidí.
„Při prvním uzavření na jaře, nám přibylo 120 nových adopcí,“ informoval mluvčí zoo Martin Vobruba a podotkl, že adopce zvířat je i nyní při druhém uzavření zahrady vhodnou cestou pomoci stejně jako nákup zboží na novém e-shopu, kde jsou k dispozici zajímavé suvenýry a dárkové předměty. E-shop zahrady najdete zde.
Lidé mohou také zaslat libovolný peněžní příspěvej na účet zoo 282564313/0300.
A zoo stále vítá i další pomoc, a to je krmení pro zvířata. To můžete nosit k budově ředitelství v amfiteátru Lochotín. Kromě kaštanů, kterých už má zoo dostatek, je možné přinést žaludy – pro zubry, jeleny a prasata; dále vlašské a lískové ořechy či jeřabiny, rovněž se hodí mrkev a jablka, případně banány, citrusové plody, cuketa, čínské zelí, kedlubny, květák, okurky, papriky, pórek, saláty.
Informace o adopci zvířat najdete na stránkách zahrady zde.
foto: QAP.cz