03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Posilnil se alkoholem a ulehl na lavičku. Venku ale panovaly silné mrazy
Alkoholem se muž posilnil tak, že ho ani vlastní nohy neudržely. Vyspat se proto musel na protialkoholní záchytné stanici.

Na lince 156 přijali v pondělí 15. února krátce po poledni strážníci městské policie oznámení, že se v Tylově ulici nachází silně opilý muž. "Na lavičce u zastávky MHD CAN v mrazivém počasí usnul 49letý muž. Hlídka městské policie jej musela probudit a posadit, avšak míra zkonzumovaného alkoholu zřejmě zapříčinila to, že muž stále uléhal a usínal," uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
V podnapilém stavu ale muž nebyl schopen absolutně kontrolovat své chování. Strážníci mu při při dechové zkoušce naměřili 2,96 promile. "Při pokusu vstát padal a samostatnou chůzi nezvládal. Vzhledem k nízké teplotě hrozilo muži v jeho stavu prochladnutí, proto byl odvezen k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice," dodala Jana Pužmanová.
Foto: Městská policie Plzeň