07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Šimpanzi v zoo mají opravený výběh - AKTUÁLNÍ FOTKY
Poslední z letošních dokončených oprav a staveb v plzeňské zoo je rekonstrukce výběhu šimpanzů. Opravy vyšly na zhruba milion. Šimpanzi si na oslavu dopřáli hody!
Také plzeňská zoo pomalu ale jistě uzavírá letošní rok. I v roce 2016 se v zoo objevila řada novinek. Mimo jiné se otevřelo nové hřiště v korunách stromů pro děti, rozšířila se restaurace Kiboko a proběhla i řada rekonstrukcí.
"Investovali jsme do několika oprav. Začali jsme s rekonstrukcí pavilonu Filipíny, to bylo asi za čtyři milionu korun. Tam byla havárie střechy a hrozilo, že se to propadne. To je z poloviny hotové. Pak jsme opravili za milion sto tisíc výběh šimpanzů. Proběhla i řada drobných oprav," shrnuje ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček.
Právě nově zrekonstruovaný výběh bude také dějištěm štědrodenního nadělování dárků šimpanzům. Podrobnosti k programu v zoo na Štědrý den najdete zde. Už při slavnostním otevření si ale parta šimpanzů užila pořádné hody v podobě zeleniny a ovoce.
Také v příštím roce plánuje zoo rekonstrukce. Dojde i na opravu obří voliéry ve svahu, kde jsou supi. "Připravujeme opravu velké voliéry. Na to máme dva miliony korun, na opláštění. Tam už to hrozí velkým problémem. Rád bych začal projektovat slony, takže velmi intenzivně sháníme pět milionů korun na projekt. Pozemky už máme vykoupené, máme změnu územního plánu, kde jsou sloni a celý ten projekt zahrnutý. Je tam hodně nakročeno," vyhlíží plány na příští rok ředitel plzeňské zoo.
FOTO: QAP.CZ
















